13 – 15 March 2015
Held at:
Patinoire de Kockelscheuer
42 rte de Bettembourg
1899 Kockelscheuer
Luxembourg
Contact
[email protected]
Website
http://coupeduprintemps.com/
Provisional Schedule
http://coupeduprintemps.com/wp-content/uploads/2013/01/CompetitionTimeOverview.pdf
Start Orders are here:
http://coupeduprintemps.com/starting-order/
Entries:
Senior Ladies
1 Tanja ODERMATT SUI
2 Nicole SCHOTT GER
3 Riona KATO JPN
4 Elettra OLIVOTTO ITA
5 Camilla GJERSEM NOR
6 Belinda SCHÖNBERGER AUT
7 Viktoria HELGESSON SWE
8 Sarah HECKEN GER
9 Déborah PISA SUI
10 Kiira KORPI FIN
11 Joshi HELGESSON SWE
12 Carol BRESSANUTTI ITA
13 Hanna KIVINIEMI FIN
Senior Men
1 Maurizio ZANDRON ITA
2 Mario Rafael IONIAN AUT
3 Ivan RIGHINI ITA
4 Keiran ARAZA DEN
5 Martin RAPPE GER
6 Mathias VERSLUIS FIN
7 Adrian ALVARADO MEX
8 Phillip HARRIS GBR
9 Aleksander ZAHRADNICEK FRA
10 Alexander BJELDE GER
11 Marcus BJÖRK SWE
12 Panagiotis POLIZOAKIS GER
13 Daisuke MURAKAMI JPN
14 Kevin AYMOZ FRA
15 Hidetsugu KAMATA JPN
Senior Pair
1 Camille MENDOZA / Pavel KOVALEV FRA
Junior Ladies
1 Matilda ALGOTSSON SWE
2 Valeria PARMA ITA
3 Olivia JENGARD SWE
4 Daisy VREENEGOOR NED
5 Emma IGNATIUS FIN
6 Jemina RASMUSS NOR
7 Lena SLAGTER NED
8 Chiara PAGANIN ITA
9 Anni JARVENPAA FIN
10 Loena HENDRICKX BEL
11Chloé ING SIN
12 Morgan SWALES GBR
13 Charlotte VANDERSARREN BEL
14 Victoria ENGLUND SWE
15 Anna TROGER AUT
16 Ceciliane HARTMANN SIN
17 Leonora COLMOR JEPSEN DEN
18 Chloé VILLEDEY LUX
19 Kyarha VAN TIEL NED
20 Giulia FORESTI ITA
21 Amina GOHM AUT
22 Celine BRUNNER ITA
23 Romana KAISER LIE
24 Kloe ROZGONYI GBR
25 Yoko MITSUHASHI NED
26 Mara WAGNER LUX
27Jea HYRYLAINEN FIN
28 Stina FREDRIKSSON SWE
29 Sara BOSCHIROLI ITA
30 Fluvia LEGUEN FRA
Junior Men
1 Michel TSIBA NED
2 Kazuki TOMONO JPN
3 Kasperi RIIHIMÄKI FIN
4 Timothy MANAND BEL
5 Adrien TESSON FRA
6 Josh BROWN GBR
7 Simon Gabriel IONIAN AUT
8 Marco ZANDRON ITA
9 Johannes MAIERHOFER AUT
10 Alessandro FADINI ITA
Held at:
Patinoire de Kockelscheuer
42 rte de Bettembourg
1899 Kockelscheuer
Luxembourg
Contact
[email protected]
Website
http://coupeduprintemps.com/
Provisional Schedule
http://coupeduprintemps.com/wp-content/uploads/2013/01/CompetitionTimeOverview.pdf
Start Orders are here:
http://coupeduprintemps.com/starting-order/
Entries:
Senior Ladies
1 Tanja ODERMATT SUI
2 Nicole SCHOTT GER
3 Riona KATO JPN
4 Elettra OLIVOTTO ITA
5 Camilla GJERSEM NOR
6 Belinda SCHÖNBERGER AUT
7 Viktoria HELGESSON SWE
8 Sarah HECKEN GER
9 Déborah PISA SUI
10 Kiira KORPI FIN
11 Joshi HELGESSON SWE
12 Carol BRESSANUTTI ITA
13 Hanna KIVINIEMI FIN
Senior Men
1 Maurizio ZANDRON ITA
2 Mario Rafael IONIAN AUT
3 Ivan RIGHINI ITA
4 Keiran ARAZA DEN
5 Martin RAPPE GER
6 Mathias VERSLUIS FIN
7 Adrian ALVARADO MEX
8 Phillip HARRIS GBR
9 Aleksander ZAHRADNICEK FRA
10 Alexander BJELDE GER
11 Marcus BJÖRK SWE
12 Panagiotis POLIZOAKIS GER
13 Daisuke MURAKAMI JPN
14 Kevin AYMOZ FRA
15 Hidetsugu KAMATA JPN
Senior Pair
1 Camille MENDOZA / Pavel KOVALEV FRA
Junior Ladies
1 Matilda ALGOTSSON SWE
2 Valeria PARMA ITA
3 Olivia JENGARD SWE
4 Daisy VREENEGOOR NED
5 Emma IGNATIUS FIN
6 Jemina RASMUSS NOR
7 Lena SLAGTER NED
8 Chiara PAGANIN ITA
9 Anni JARVENPAA FIN
10 Loena HENDRICKX BEL
11Chloé ING SIN
12 Morgan SWALES GBR
13 Charlotte VANDERSARREN BEL
14 Victoria ENGLUND SWE
15 Anna TROGER AUT
16 Ceciliane HARTMANN SIN
17 Leonora COLMOR JEPSEN DEN
18 Chloé VILLEDEY LUX
19 Kyarha VAN TIEL NED
20 Giulia FORESTI ITA
21 Amina GOHM AUT
22 Celine BRUNNER ITA
23 Romana KAISER LIE
24 Kloe ROZGONYI GBR
25 Yoko MITSUHASHI NED
26 Mara WAGNER LUX
27Jea HYRYLAINEN FIN
28 Stina FREDRIKSSON SWE
29 Sara BOSCHIROLI ITA
30 Fluvia LEGUEN FRA
Junior Men
1 Michel TSIBA NED
2 Kazuki TOMONO JPN
3 Kasperi RIIHIMÄKI FIN
4 Timothy MANAND BEL
5 Adrien TESSON FRA
6 Josh BROWN GBR
7 Simon Gabriel IONIAN AUT
8 Marco ZANDRON ITA
9 Johannes MAIERHOFER AUT
10 Alessandro FADINI ITA
Last edited: