Here is the thread where you can make your predictions for the Cup Of China.
Entries / Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1920/gpchn2019/
The competitions start on Friday 8[SUP]th[/SUP] November 2019 at 15:30 CST (07:30 GMT / 08:30 CET) with the Short Dance.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. at 14:30 CST (06:30 GMT / 07:30 CET)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?82875&p=2473506&viewfull=1#post2473506
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/cat03109454.htm
Withdrew:
Men:
http://www.isuresults.com/events/cat03109453.htm
Withdrew:
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/cat03109455.htm
Dance:
http://www.isuresults.com/events/cat03109456.htm
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries / Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1920/gpchn2019/
The competitions start on Friday 8[SUP]th[/SUP] November 2019 at 15:30 CST (07:30 GMT / 08:30 CET) with the Short Dance.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. at 14:30 CST (06:30 GMT / 07:30 CET)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?82875&p=2473506&viewfull=1#post2473506
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/cat03109454.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Yi ZHU | CHN |
2 | Hongyi CHEN | CHN |
3 | Yujin CHOI | KOR |
4 | Kailani CRAINE | AUS |
5 | Yi Christy LEUNG | HKG |
6 | Amber GLENN | USA |
Warm-Up Group 2 | ||
7 | Young YOU | KOR |
8 | Anna SHCHERBAKOVA | RUS |
9 | Marin HONDA | JPN |
10 | Satoko MIYAHARA | JPN |
11 | Elizaveta TUKTAMYSHEVA | RUS |
12 | Sofia SAMODUROVA | RUS |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
W/D | Gabrielle DALEMAN | CAN |
W/D | Viveca LINDFORS | FIN |
W/D | Mai MIHARA | JPN |
W/D | Elizabet TURSYNBAEVA | KAZ |
Men:
http://www.isuresults.com/events/cat03109453.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | He ZHANG | CHN |
2 | Chih-I TSAO | TPE |
3 | Han YAN | CHN |
4 | Conrad ORZEL | CAN |
5 | Brendan KERRY | AUS |
6 | Andrei LAZUKIN | RUS |
Warm-Up Group 2 | ||
7 | Keiji TANAKA | JPN |
8 | Camden PULKINEN | USA |
9 | Junhwan CHA | KOR |
10 | Matteo RIZZO | ITA |
11 | Keegan MESSING | CAN |
12 | Boyang JIN | CHN |
Withdrew:
No. | Name | Nation |
W/D | Roman SAVOSIN | RUS |
W/D | Vincent ZHOU | USA |
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/cat03109455.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Feiyao TANG / Yongchao YANG | CHN |
2 | Liubov ILYUSHECHKINA / Charlie BILODEAU | CAN |
3 | Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM | PRK |
4 | Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN | RUS |
Warm-Up Group 2 | ||
5 | Tarah KAYNE / Danny O'SHEA | USA |
6 | Wenjing SUI / Cong HAN | CHN |
7 | Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE | ITA |
8 | Cheng PENG / Yang JIN | CHN |
Dance:
http://www.isuresults.com/events/cat03109456.htm
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Hong CHEN / Zhuoming SUN | CHN |
2 | Yuzhu GUO / Pengkun ZHAO | CHN |
3 | Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN | RUS |
4 | Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN | RUS |
5 | Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO | JPN |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN | CAN |
7 | Shiyue WANG / Xinyu LIU | CHN |
8 | Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV | RUS |
9 | Madison CHOCK / Evan BATES | USA |
10 | Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER | USA |
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan