2003 Four Continents Championships
Beijing, China - Beijing Capital Gym
10.2.2003 - 16.2.2003
Event Results
http://www.icecalc.com/events/fc2003/results/
Day 1
Ice Dancing Compulsory Dance - Quickstep
1 Rie ARIKAWA / Kenji MIYAMOTO JPN
2 Nozomi WATANABE / Akiyuki KIDO JPN
3 Weina ZHANG / Xiaoming CAO CHN
4 Fang YANG / Chongbo GAO CHN
5 Shae-Lynn BOURNE / Victor KRAATZ CAN
6 Megan WING / Aaron LOWE CAN
7 Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO USA
8 Melissa GREGORY / Denis PETUKHOV USA
9 Natalie BUCK / Trent NELSON-BOND AUS
10 Marie-France DUBREUIL / Patrice LAUZON CAN
11 Olga AKIMOVA / Ramil SARKULOV UZB
12 Xiaoyang YU / Chen WANG CHN
13 Naomi LANG / Peter TCHERNYSHEV USA
Ladies Short Program
1 Dan FANG CHN
2 Annie BELLEMARE CAN
3 Jennifer ROBINSON CAN
4 Joanne CARTER AUS
5 Imelda-Rose HEGERTY NZL
6 Miriam MANZANO AUS
7 Sarah-Yvonne PRYTULA AUS
8 Sun-Bin LEE KOR
9 Ana Cecilia CANTU MEX
10 Shizuka ARAKAWA JPN
11 Fumie SUGURI JPN
12 Young-Eun CHOI KOR
13 Ingrid ROTH MEX
14 Yukari NAKANO JPN
15 Yan LIU CHN
16 Bit-Na PARK KOR
17 Siyin SUN CHN
18 Amber CORWIN USA
19 Abigail PIETERSEN RSA
20 Shirley Hsin Hui TSAI TPE
21 Diane CHEN TPE
22 Gladys OROZCO MEX
23 Shirene HUMAN RSA
24 Anastasia GIMAZETDINOVA UZB
25 Joannie ROCHETTE CAN
26 Jenna-Anne BUYS RSA
27 Ann Patrice McDONOUGH USA
Standings Ladies SP 2003 4CC
2003 4CC Figure Skating Ladies Short
Pairs Short Program
Warm-up Group 1
1 Rena INOUE / John BALDWIN, Jr. USA
2 Jacinthe LARIVIERE / Lenny FAUSTINO CAN
3 Qing PANG / Jian TONG CHN
4 Tiffany SCOTT / Philip DULEBOHN USA
5 Marina AGANINA / Artem KNYAZEV UZB
6 Xue SHEN / Hongbo ZHAO CHN
7 Yuko KAWAGUCHI / Alexander MARKUNTSOV JPN
8 Anabelle LANGLOIS / Patrice ARCHETTO CAN
9 Dan ZHANG / Hao ZHANG CHN
10 Elizabeth PUTNAM / Sean WIRTZ CAN
11 Kathryn ORSCHER / Garrett LUCASH USA
Standings Pairs SP 2003 4CC
2003 4CC Figure Skating Pairs Short CTV
Beijing, China - Beijing Capital Gym
10.2.2003 - 16.2.2003
Event Results
http://www.icecalc.com/events/fc2003/results/
Day 1
Ice Dancing Compulsory Dance - Quickstep
1 Rie ARIKAWA / Kenji MIYAMOTO JPN
2 Nozomi WATANABE / Akiyuki KIDO JPN
3 Weina ZHANG / Xiaoming CAO CHN
4 Fang YANG / Chongbo GAO CHN
5 Shae-Lynn BOURNE / Victor KRAATZ CAN
6 Megan WING / Aaron LOWE CAN
7 Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO USA
8 Melissa GREGORY / Denis PETUKHOV USA
9 Natalie BUCK / Trent NELSON-BOND AUS
10 Marie-France DUBREUIL / Patrice LAUZON CAN
11 Olga AKIMOVA / Ramil SARKULOV UZB
12 Xiaoyang YU / Chen WANG CHN
13 Naomi LANG / Peter TCHERNYSHEV USA
Ladies Short Program
1 Dan FANG CHN
2 Annie BELLEMARE CAN
3 Jennifer ROBINSON CAN
4 Joanne CARTER AUS
5 Imelda-Rose HEGERTY NZL
6 Miriam MANZANO AUS
7 Sarah-Yvonne PRYTULA AUS
8 Sun-Bin LEE KOR
9 Ana Cecilia CANTU MEX
10 Shizuka ARAKAWA JPN
11 Fumie SUGURI JPN
12 Young-Eun CHOI KOR
13 Ingrid ROTH MEX
14 Yukari NAKANO JPN
15 Yan LIU CHN
16 Bit-Na PARK KOR
17 Siyin SUN CHN
18 Amber CORWIN USA
19 Abigail PIETERSEN RSA
20 Shirley Hsin Hui TSAI TPE
21 Diane CHEN TPE
22 Gladys OROZCO MEX
23 Shirene HUMAN RSA
24 Anastasia GIMAZETDINOVA UZB
25 Joannie ROCHETTE CAN
26 Jenna-Anne BUYS RSA
27 Ann Patrice McDONOUGH USA
Standings Ladies SP 2003 4CC
2003 4CC Figure Skating Ladies Short
Pairs Short Program
Warm-up Group 1
1 Rena INOUE / John BALDWIN, Jr. USA
2 Jacinthe LARIVIERE / Lenny FAUSTINO CAN
3 Qing PANG / Jian TONG CHN
4 Tiffany SCOTT / Philip DULEBOHN USA
5 Marina AGANINA / Artem KNYAZEV UZB
6 Xue SHEN / Hongbo ZHAO CHN
7 Yuko KAWAGUCHI / Alexander MARKUNTSOV JPN
8 Anabelle LANGLOIS / Patrice ARCHETTO CAN
9 Dan ZHANG / Hao ZHANG CHN
10 Elizabeth PUTNAM / Sean WIRTZ CAN
11 Kathryn ORSCHER / Garrett LUCASH USA
Standings Pairs SP 2003 4CC
2003 4CC Figure Skating Pairs Short CTV