2009 ISU Four Continents Figure Skating Championships
Vancouver, BC/CAN – Pacific Coliseum
2/2/2009 - 2/8/2009
Event Results
http://www.isuresults.com/results/fc2009/
Day 1
Ice Dancing Compulsory Dance - Finnstep
1 YU Xiaoyang / WANG Chen CHN
2 REED Cathy / REED Chris JPN - WD
3 WANG Jiayue / GAO Chongbo CHN
4 BOROUNOV Maria / BOROUNOV Evgeni AUS
5 HUANG Xintong / ZHENG Xun CHN
6 OBRIEN Danielle / MERRIMAN Gregory AUS
7 DAVIS Meryl / WHITE Charlie USA
8 WEAVER Kaitlyn / POJE Andrew CAN
9 NAVARRO Kimberly / BOMMENTRE Brent USA
10 CRONE Vanessa / POIRIER Paul CAN
11 VIRTUE Tessa / MOIR Scott CAN
12 SAMUELSON Emily / BATES Evan USA
2009 4CC Figure Skating Compulsory Dance CAN
Pairs Short Program
1 BRODEUR Mylene / MATTATALL John CAN
2 DENNEY Caydee / BARRETT Jeremy USA
3 SUNYOTO-YANG A / SULINDRO-YANG D TPE
4 DONG Huibo / WU Yiming CHN
5 AGANINA Marina / ZOBNIN Dmitri UZB
6 DUBE Jessica / DAVISON Bryce CAN
7 McLAUGHLIN Keauna / BRUBAKER Rockne USA
8 ZHANG Dan / ZHANG Hao CHN
9 INOUE Rena / BALDWIN John USA
10 PANG Qing / TONG Jian CHN
11 DUHAMEL Meagan / BUNTIN Craig CAN
2009 4CC Figure Skating Pairs Short Program Part 1 | Part 2
Ladies Short Program
1 LEE Kristine Y HKG
2 LACOSTE Amelie CAN
3 BALDO Mary Grace PHI
4 STERN Elizabeth PHI
5 PERFETTI Stacy BRA
6 LIU Chaochih TPE
7 ALLELY Megan RSA - WD
8 BALDO Alessia BRA
9 KIANG Crystal TPE
10 KURZAWSKI Jessica AUS
11 WANG Melinda TPE
12 ONO Tamami HKG
13 WANG Tina AUS
14 PIETERSEN Abigail RSA
15 LEE Cheltzie AUS
16 MARAIS Lejeanne RSA
17 TAN Gracielle Jeanne PHI
18 TANSOMBOON Charissa THA
19 WANG Yueren CHN
20 KIM Hyeon-Jung KOR
21 LIU Yan CHN
22 CANTU Ana Cecilia MEX
23 CANTU Michele MEX
24 HAMUI Loretta MEX
25 ZHANG Caroline USA
26 FLATT Rachael USA
27 XU Binshu CHN
28 CZISNY Alissa USA
29 PHANEUF Cynthia CAN
30 SUZUKI Akiko JPN
31 SUGURI Fumie JPN
32 GIMAZETDINOVA Anastasia UZB
33 ASADA Mao JPN
34 KIM Yu-Na KOR
35 KIM Na-Young KOR
36 ROCHETTE Joannie CAN
2009 4CC Figure Skating Ladies Short Program Part 1 | Part 2 | Part 3
Vancouver, BC/CAN – Pacific Coliseum
2/2/2009 - 2/8/2009
Event Results
http://www.isuresults.com/results/fc2009/
Day 1
Ice Dancing Compulsory Dance - Finnstep
1 YU Xiaoyang / WANG Chen CHN
2 REED Cathy / REED Chris JPN - WD
3 WANG Jiayue / GAO Chongbo CHN
4 BOROUNOV Maria / BOROUNOV Evgeni AUS
5 HUANG Xintong / ZHENG Xun CHN
6 OBRIEN Danielle / MERRIMAN Gregory AUS
7 DAVIS Meryl / WHITE Charlie USA
8 WEAVER Kaitlyn / POJE Andrew CAN
9 NAVARRO Kimberly / BOMMENTRE Brent USA
10 CRONE Vanessa / POIRIER Paul CAN
11 VIRTUE Tessa / MOIR Scott CAN
12 SAMUELSON Emily / BATES Evan USA
2009 4CC Figure Skating Compulsory Dance CAN
Pairs Short Program
1 BRODEUR Mylene / MATTATALL John CAN
2 DENNEY Caydee / BARRETT Jeremy USA
3 SUNYOTO-YANG A / SULINDRO-YANG D TPE
4 DONG Huibo / WU Yiming CHN
5 AGANINA Marina / ZOBNIN Dmitri UZB
6 DUBE Jessica / DAVISON Bryce CAN
7 McLAUGHLIN Keauna / BRUBAKER Rockne USA
8 ZHANG Dan / ZHANG Hao CHN
9 INOUE Rena / BALDWIN John USA
10 PANG Qing / TONG Jian CHN
11 DUHAMEL Meagan / BUNTIN Craig CAN
2009 4CC Figure Skating Pairs Short Program Part 1 | Part 2
Ladies Short Program
1 LEE Kristine Y HKG
2 LACOSTE Amelie CAN
3 BALDO Mary Grace PHI
4 STERN Elizabeth PHI
5 PERFETTI Stacy BRA
6 LIU Chaochih TPE
7 ALLELY Megan RSA - WD
8 BALDO Alessia BRA
9 KIANG Crystal TPE
10 KURZAWSKI Jessica AUS
11 WANG Melinda TPE
12 ONO Tamami HKG
13 WANG Tina AUS
14 PIETERSEN Abigail RSA
15 LEE Cheltzie AUS
16 MARAIS Lejeanne RSA
17 TAN Gracielle Jeanne PHI
18 TANSOMBOON Charissa THA
19 WANG Yueren CHN
20 KIM Hyeon-Jung KOR
21 LIU Yan CHN
22 CANTU Ana Cecilia MEX
23 CANTU Michele MEX
24 HAMUI Loretta MEX
25 ZHANG Caroline USA
26 FLATT Rachael USA
27 XU Binshu CHN
28 CZISNY Alissa USA
29 PHANEUF Cynthia CAN
30 SUZUKI Akiko JPN
31 SUGURI Fumie JPN
32 GIMAZETDINOVA Anastasia UZB
33 ASADA Mao JPN
34 KIM Yu-Na KOR
35 KIM Na-Young KOR
36 ROCHETTE Joannie CAN
2009 4CC Figure Skating Ladies Short Program Part 1 | Part 2 | Part 3