Detailed Results
http://www.isuresults.com/results/season1516/yog2016/
What time is it in Lillehammer?
http://www.timeanddate.com/worldclock/norway/lillehammer
Makeup of the teams, based on skaters' order of finish in the individual events:
http://www.isuresults.com/results/season1516/yog2016/TeamEntries.pdf
Schedule. (UTC +1)
TEAMS
1Team Desire
Men RUS ALIEV Dmitri
Ladies CHN LI Xiangning
Pairs USA ROSE Sarah / GOODPASTER Joseph
Ice Dance RUS SKOPTCOVA A / ALESHIN K
2Team Motivation
Men MAS CHEW Kai Xiang
Ladies KOR BYUN Ji Hyun
Pairs RUS BORISOVA Ekaterina / SOPOT Dmitry
Ice DanceLTUDAMULEVICIUTE G / KIZALA D
3Team Future
Men UKR SHMURATKO Ivan
Ladies LAT NIKITINA Diana
Pairs CZE DUSKOVA Anna / BIDAR Martin
Ice Dance FRA WAGRET Julia / COUYRAS Mathieu
4Team Discovery
Men LAT VASILJEVS Deniss
Ladies HUN MEDGYESI Fruzsina
Pairs CHN GAO Yumeng / LI Bowen
Ice Dance CAN LAJOIE Marjorie / LAGHA Zachary
5Team Determination
Men FRA. SIAO HIM FA Adam
Ladies JPN SAKAMOTO Kaori
Pairs RUS USTIMKINA Alina / VOLODIN Nikita
Ice Dance ITA RIGHI Francesca / PAPETTI Pietro
6Team Focus
Men FIN LANKILA Lauri
Ladies JPN SHIRAIWA Yuna
Pairs CHN ZHAO Ying / XIE Zhong
Ice Dance UKR GOLUBTSOVA Maria / BELOBROV Kirill
7Team Courage
Men CAN SADOVSKY Roman
Ladies NOR BENJAMINSEN Juni Marie
Pairs ITA CALDARA Irma / CAPUTO Edoardo
Ice Dance RUS SHPILEVAYA A / SMIRNOV G
8Team Hope
Men ITA BANNISTER Adrien
Ladies ARM GALUSTYAN Anastasia
Pairs KOR KIM Su Yeon / KIM Hyungtae
Ice Dance BLR KALEHANAVA E / PALKHOUSKI
http://www.isuresults.com/results/season1516/yog2016/
What time is it in Lillehammer?
http://www.timeanddate.com/worldclock/norway/lillehammer
Makeup of the teams, based on skaters' order of finish in the individual events:
http://www.isuresults.com/results/season1516/yog2016/TeamEntries.pdf
Schedule. (UTC +1)
February 20, 2016 | |||
14:00:00 | Mixed NOC Team | Free Dance - Ice Dance | |
15:35:00 | Mixed NOC Team | Free Skating - Pairs | |
17:10:00 | Mixed NOC Team | Free Skating - Ladies | |
18:40:00 | Mixed NOC Team | Free Skating - Men |
TEAMS
1Team Desire
Men RUS ALIEV Dmitri
Ladies CHN LI Xiangning
Pairs USA ROSE Sarah / GOODPASTER Joseph
Ice Dance RUS SKOPTCOVA A / ALESHIN K
2Team Motivation
Men MAS CHEW Kai Xiang
Ladies KOR BYUN Ji Hyun
Pairs RUS BORISOVA Ekaterina / SOPOT Dmitry
Ice DanceLTUDAMULEVICIUTE G / KIZALA D
3Team Future
Men UKR SHMURATKO Ivan
Ladies LAT NIKITINA Diana
Pairs CZE DUSKOVA Anna / BIDAR Martin
Ice Dance FRA WAGRET Julia / COUYRAS Mathieu
4Team Discovery
Men LAT VASILJEVS Deniss
Ladies HUN MEDGYESI Fruzsina
Pairs CHN GAO Yumeng / LI Bowen
Ice Dance CAN LAJOIE Marjorie / LAGHA Zachary
5Team Determination
Men FRA. SIAO HIM FA Adam
Ladies JPN SAKAMOTO Kaori
Pairs RUS USTIMKINA Alina / VOLODIN Nikita
Ice Dance ITA RIGHI Francesca / PAPETTI Pietro
6Team Focus
Men FIN LANKILA Lauri
Ladies JPN SHIRAIWA Yuna
Pairs CHN ZHAO Ying / XIE Zhong
Ice Dance UKR GOLUBTSOVA Maria / BELOBROV Kirill
7Team Courage
Men CAN SADOVSKY Roman
Ladies NOR BENJAMINSEN Juni Marie
Pairs ITA CALDARA Irma / CAPUTO Edoardo
Ice Dance RUS SHPILEVAYA A / SMIRNOV G
8Team Hope
Men ITA BANNISTER Adrien
Ladies ARM GALUSTYAN Anastasia
Pairs KOR KIM Su Yeon / KIM Hyungtae
Ice Dance BLR KALEHANAVA E / PALKHOUSKI
Last edited: