- Joined
- Mar 9, 2011
LADIES SHORT PROGRAM - VIDEOS & RESULT
1. Adelina SOTNIKOVA (RUS) - 70.73 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy, 5th Copy, 6th Copy
2. Julia LIPNITSKAIA (RUS) - 69.97 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy, 5th Copy, 6th Copy
3. Carolina KOSTNER (ITA) - 68.97 SP, 2nd copy, 3rd Copy, 4th Copy, 5th Copy, 6th Copy, 7th Copy
4. Alena LEONOVA (RUS) - 64.09 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy
5. Mae Berenice MEITE (FRA) - 58.64 Short Program, 2nd Copy, 5th Copy
6. Valentina MARCHEI (ITA) - 57.38 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy
7. Elene GEDEVANISHVILI (GEO) - 54.78 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy
8. Elena GLEBOVA (EST) - 54.68 Short Program, 2nd Copy
9. Joshi HELGESSON (SWE) - 54.25 Short Program, 2nd Copy
10. Nathalie WEINZIERL (GER) - 53.02 Short Prorgram, 2nd Copy
11. Viktoria HELGESSON (SWE) - 52.55 Short Program, 2nd Copy
12. Juulia TURKKILA (FIN) - 50.42 Short Program, 2nd Copy
13. Laurine LECAVELIER (FRA) - 49.12 Short Program, 2nd Copy
14. Nicole RAJICOVA (SVK) - 49.00 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy
15. Roberta RODEGHIERO (ITA) - 48.52 Short Program, 2nd Copy
16. Eliska BREZINOVA (CZE) - 47.10
17. Natalia POPOVA (UKR) - 47.01 Short Program, 2nd Copy
18. Anne Line GJERSEM (NOR) - 46.63 Short Program
19. Kaat VAN DAELE (BEL) - 46.18 Short Program, 2nd Copy
20. Marta GARCIA (ESP) - 44.61 Short Program, 2nd Copy
21. Inga JANULEVICIUTE (LTU) - 44.24 Short Program
22. Isabelle OLSSON (SWE) - 43.97 Short Program, 2nd Copy
23. Agata KRYGER (POL) - 43.59
24. Jenna MCCORKELL (GBR) - 39.59 Short Program
Complete Ladies Short Program, Ladies SP Groups 1+2, Ladies SP Groups 3+4, Ladies SP Groups 5+6
1. Adelina SOTNIKOVA (RUS) - 70.73 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy, 5th Copy, 6th Copy
2. Julia LIPNITSKAIA (RUS) - 69.97 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy, 5th Copy, 6th Copy
3. Carolina KOSTNER (ITA) - 68.97 SP, 2nd copy, 3rd Copy, 4th Copy, 5th Copy, 6th Copy, 7th Copy
4. Alena LEONOVA (RUS) - 64.09 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy
5. Mae Berenice MEITE (FRA) - 58.64 Short Program, 2nd Copy, 5th Copy
6. Valentina MARCHEI (ITA) - 57.38 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy, 4th Copy
7. Elene GEDEVANISHVILI (GEO) - 54.78 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy
8. Elena GLEBOVA (EST) - 54.68 Short Program, 2nd Copy
9. Joshi HELGESSON (SWE) - 54.25 Short Program, 2nd Copy
10. Nathalie WEINZIERL (GER) - 53.02 Short Prorgram, 2nd Copy
11. Viktoria HELGESSON (SWE) - 52.55 Short Program, 2nd Copy
12. Juulia TURKKILA (FIN) - 50.42 Short Program, 2nd Copy
13. Laurine LECAVELIER (FRA) - 49.12 Short Program, 2nd Copy
14. Nicole RAJICOVA (SVK) - 49.00 Short Program, 2nd Copy, 3rd Copy
15. Roberta RODEGHIERO (ITA) - 48.52 Short Program, 2nd Copy
16. Eliska BREZINOVA (CZE) - 47.10
17. Natalia POPOVA (UKR) - 47.01 Short Program, 2nd Copy
18. Anne Line GJERSEM (NOR) - 46.63 Short Program
19. Kaat VAN DAELE (BEL) - 46.18 Short Program, 2nd Copy
20. Marta GARCIA (ESP) - 44.61 Short Program, 2nd Copy
21. Inga JANULEVICIUTE (LTU) - 44.24 Short Program
22. Isabelle OLSSON (SWE) - 43.97 Short Program, 2nd Copy
23. Agata KRYGER (POL) - 43.59
24. Jenna MCCORKELL (GBR) - 39.59 Short Program
Complete Ladies Short Program, Ladies SP Groups 1+2, Ladies SP Groups 3+4, Ladies SP Groups 5+6