- Joined
- Mar 2, 2007
VOLVO Ledus Halle
RIGA
Latvia
web site : http://kristalice.lv (normaly streaming)
Find entries on their Facebook link :
https://www.facebook.com/events/174907462694162/permalink/196170107234564/
I make "only" the seniors but also Junior, novice ... (see the link)
Senior Ladies :
1.Nicole Graf SWI
2.Svetlana Issakova EST
3.Helery Halvin EST
4.Alexandra Kunova SVK
5.Yulia Starikova RUS
6.Eike Langerbauer EST
7.Tatiana Shilina RUS
8.Candice Didier FRA
9.Marta Olczak POL
10.Lena Wu TPE
11.Levana Wu TPE
12. Giada Russo ITA
13.Jenna McCorcell GBR
14.Karly Robertson GBR
15.Brookley Han AUS
16. Isabelle Pieman BEL
17.Anna Khnychenkova UKR
18.Anastasia Yalova UKR
19.Dasa GRM SLO
20.Juulia Turkkila FIN
21.Seidi Rantanen FIN
22.Beata Papp FIN
Senior Men :
1.Mikael Redin SWI
2.Viktor Romanenkov EST Ar
3.Vasilij Velikov RUS
4.Samuel Koppel EST
5.David Richardson GBR
6.Matthew Parr GBR
7.Jack Newberry GBR
8.Artem Lezheev RUS
9.Michael Christian Martinez PHI
10.Alexander Petrov RUS
11.Jevgeniy Plyuschenko RUS "wait and see" if he's compet ....
12.Yakov Godorozha UKR
13.Oganes Mkrtchan UKR
14.Dmitriy Ignatenko UKR
15.Matthias Verslius FIN
16. Mihail Koroliuk BLR
17.Vitaly Luchanok BLR
18.Pavel Ignatenko BLR
19.Aliaksei Mialiokhin BLR
20.Bela Papp FIN
21.Viktor Zubik FIN
22.Zhan Bush RUS
23.Sergey Borodulin RUS
Ice Dance Senior
1.Ramona Elsener/Florian Roost SWI
2.Isabella Tobias/Deividas Stagniunas LTU
3.Svetlana Khomiakova/Nikita Shubo-Jablonskii RUS
4. Federica Bernardi/Christopher Mior ITA
5.Emanuela Porter/Bruce Porter AZE
6.Yuliya Zlobina/Aleksey Sitnikov AZE
7.Justyna Plutowska/Peter Gerber POL
8. Irina Shtork/Taavi Rand EST
9.Rebecca Kempt/Luke Russell GBR
10.Sophie Jones/Jordan Brown GBR
11.Danielle O`Brien/Gregory Merriman AUS
12. Nadezhda Frolenkova/Vitaly Nikiforov UKR
13.Kira Geil/Tobias Eisenbauer AUT
14.Valentina Rudchenko/Benjamin Allain FRA
15.Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi GER
16.Olesia Karmi/Max Lindholm FIN
17.Henna Lindholm/Ossi Kanervo FIN
18.Cecilia Torn/Jussiville Partanen FIN
19.Federica Testa/Lucas Csolley SVK
20.Dora Turoczi/Balazs Major HUN
21.Anna Nagornyuk/Viktor Kovalenko UZB
22.Alessandrini Lorenza/Simone Vaturi ITA
RIGA
Latvia
web site : http://kristalice.lv (normaly streaming)
Find entries on their Facebook link :
https://www.facebook.com/events/174907462694162/permalink/196170107234564/
I make "only" the seniors but also Junior, novice ... (see the link)
Senior Ladies :
1.Nicole Graf SWI
2.Svetlana Issakova EST
3.Helery Halvin EST
4.Alexandra Kunova SVK
5.Yulia Starikova RUS
6.Eike Langerbauer EST
7.Tatiana Shilina RUS
8.Candice Didier FRA
9.Marta Olczak POL
10.Lena Wu TPE
11.Levana Wu TPE
12. Giada Russo ITA
13.Jenna McCorcell GBR
14.Karly Robertson GBR
15.Brookley Han AUS
16. Isabelle Pieman BEL
17.Anna Khnychenkova UKR
18.Anastasia Yalova UKR
19.Dasa GRM SLO
20.Juulia Turkkila FIN
21.Seidi Rantanen FIN
22.Beata Papp FIN
Senior Men :
1.Mikael Redin SWI
2.Viktor Romanenkov EST Ar
3.Vasilij Velikov RUS
4.Samuel Koppel EST
5.David Richardson GBR
6.Matthew Parr GBR
7.Jack Newberry GBR
8.Artem Lezheev RUS
9.Michael Christian Martinez PHI
10.Alexander Petrov RUS
11.Jevgeniy Plyuschenko RUS "wait and see" if he's compet ....
12.Yakov Godorozha UKR
13.Oganes Mkrtchan UKR
14.Dmitriy Ignatenko UKR
15.Matthias Verslius FIN
16. Mihail Koroliuk BLR
17.Vitaly Luchanok BLR
18.Pavel Ignatenko BLR
19.Aliaksei Mialiokhin BLR
20.Bela Papp FIN
21.Viktor Zubik FIN
22.Zhan Bush RUS
23.Sergey Borodulin RUS
Ice Dance Senior
1.Ramona Elsener/Florian Roost SWI
2.Isabella Tobias/Deividas Stagniunas LTU
3.Svetlana Khomiakova/Nikita Shubo-Jablonskii RUS
4. Federica Bernardi/Christopher Mior ITA
5.Emanuela Porter/Bruce Porter AZE
6.Yuliya Zlobina/Aleksey Sitnikov AZE
7.Justyna Plutowska/Peter Gerber POL
8. Irina Shtork/Taavi Rand EST
9.Rebecca Kempt/Luke Russell GBR
10.Sophie Jones/Jordan Brown GBR
11.Danielle O`Brien/Gregory Merriman AUS
12. Nadezhda Frolenkova/Vitaly Nikiforov UKR
13.Kira Geil/Tobias Eisenbauer AUT
14.Valentina Rudchenko/Benjamin Allain FRA
15.Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi GER
16.Olesia Karmi/Max Lindholm FIN
17.Henna Lindholm/Ossi Kanervo FIN
18.Cecilia Torn/Jussiville Partanen FIN
19.Federica Testa/Lucas Csolley SVK
20.Dora Turoczi/Balazs Major HUN
21.Anna Nagornyuk/Viktor Kovalenko UZB
22.Alessandrini Lorenza/Simone Vaturi ITA