- Joined
- Nov 20, 2011
2013 Triglav Trophy
27.03.2013 - 31.03.2013
results will add points to ISU World Standings
Gachinski the headcase is competing and Radionova will compete again this time Juniors not Novice. If Gachinski still cant win here with little competition then he's done. might as well retire.
Live Results Page: http://www.dkjesenice.si/triglav-trophy/triglav-trophy-2013/entries-results/
Junior Men:
1 Johannes MAIERHOFER AUT
2 Lewis GIBSON GBR
3 Charlie PARRY-EVANS GBR
4 Conor STAKELUM IRL
5 Giorgio SETTEMBRINI ITA
6 Marco ZANDRON ITA
7 Taichi HONDA JPN
8 Alexander PETROV RUS
9 Alexander SAMARIN RUS
10 Burak DEMIRBOGA TUR
11 Giray SENOL TUR
Junior Ladies:
1 Anita KAPFERER AUT
2 Petra JURIC CRO
3 Valentina MIKAC CRO
4 Krista PITK�NIEMI FIN
5 Saara TAMMINEN FIN
6 Michelle CALLISON GBR
7 Hannah RAHMAN GBR
8 Jana SAVINA ITA
9 Yura MATSUDA JPN
10 Laura VAN DER LINDEN NED
11 Elena RADIONOVA RUS
12 Evita CELESNIK SLO
13 Naja FERKOV SLO
14 Zala Linea RUTAR SLO
15 Melisa Sema ATIK TUR
16 Selin HAFIZOGLU TUR
Senior Men:
1 Severin KIEFER AUT
2 Manuel KOLL AUT
3 Kevin ALVES BRA
4 Josip GLUHAK CRO
5 Gaylord LAVOISIER FRA
6 Maurizio ZANDRON ITA
7 Daisuke MURAKAMI JPN
8 Akio SASAKI JPN
9 Abzal RAKIMGALIYEV KAZ
10 Fabriczio CARRILLO MEX
11 Artur GACHINSKIY RUS
12 Osman AKG�N TUR
13 Ali DEMIRBOGA TUR
Senior Ladies:
1 Belinda SCHOENBERGER AUT
2 Isabelle PIEMAN BEL
3 Ira VANNUT BEL
4 Eliska BREZINOVA CZE
5 Marka TOMKOVA CZE
6 Nathalie WEINZIERL GER
7 Clara PETERS IRL
8 Ilaria NOGARO ITA
9 Francesca RIO ITA
10 Miyabi OBA JPN
11 Larisa VAN DER LINDEN NED
12 Polina AGAFONOVA RUS
13 Nikol GOSVIANI RUS
14 Alexandra KUNOVA SVK
15 Dominika MURCKOVA SVK
16 Patricia GLESCIC SLO
17 Dasa GRM SLO
18 Lejeanne MARAIS RSA
19 Birce ATABEY TUR
20 Sila SAYGI TUR
27.03.2013 - 31.03.2013
results will add points to ISU World Standings
Gachinski the headcase is competing and Radionova will compete again this time Juniors not Novice. If Gachinski still cant win here with little competition then he's done. might as well retire.
Live Results Page: http://www.dkjesenice.si/triglav-trophy/triglav-trophy-2013/entries-results/
Junior Men:
1 Johannes MAIERHOFER AUT
2 Lewis GIBSON GBR
3 Charlie PARRY-EVANS GBR
4 Conor STAKELUM IRL
5 Giorgio SETTEMBRINI ITA
6 Marco ZANDRON ITA
7 Taichi HONDA JPN
8 Alexander PETROV RUS
9 Alexander SAMARIN RUS
10 Burak DEMIRBOGA TUR
11 Giray SENOL TUR
Junior Ladies:
1 Anita KAPFERER AUT
2 Petra JURIC CRO
3 Valentina MIKAC CRO
4 Krista PITK�NIEMI FIN
5 Saara TAMMINEN FIN
6 Michelle CALLISON GBR
7 Hannah RAHMAN GBR
8 Jana SAVINA ITA
9 Yura MATSUDA JPN
10 Laura VAN DER LINDEN NED
11 Elena RADIONOVA RUS
12 Evita CELESNIK SLO
13 Naja FERKOV SLO
14 Zala Linea RUTAR SLO
15 Melisa Sema ATIK TUR
16 Selin HAFIZOGLU TUR
Senior Men:
1 Severin KIEFER AUT
2 Manuel KOLL AUT
3 Kevin ALVES BRA
4 Josip GLUHAK CRO
5 Gaylord LAVOISIER FRA
6 Maurizio ZANDRON ITA
7 Daisuke MURAKAMI JPN
8 Akio SASAKI JPN
9 Abzal RAKIMGALIYEV KAZ
10 Fabriczio CARRILLO MEX
11 Artur GACHINSKIY RUS
12 Osman AKG�N TUR
13 Ali DEMIRBOGA TUR
Senior Ladies:
1 Belinda SCHOENBERGER AUT
2 Isabelle PIEMAN BEL
3 Ira VANNUT BEL
4 Eliska BREZINOVA CZE
5 Marka TOMKOVA CZE
6 Nathalie WEINZIERL GER
7 Clara PETERS IRL
8 Ilaria NOGARO ITA
9 Francesca RIO ITA
10 Miyabi OBA JPN
11 Larisa VAN DER LINDEN NED
12 Polina AGAFONOVA RUS
13 Nikol GOSVIANI RUS
14 Alexandra KUNOVA SVK
15 Dominika MURCKOVA SVK
16 Patricia GLESCIC SLO
17 Dasa GRM SLO
18 Lejeanne MARAIS RSA
19 Birce ATABEY TUR
20 Sila SAYGI TUR