The Ladies Short Program at the 2015 World Team Trophy will take place at 16:35 Tokyo time. (GMT +9)
Icenetwork broadcast time
4/16/2015 3:35 am Eastern Daylight Time Ladies Short Program
Live Results
http://www.isuresults.com/results/wtt2015/SEG003.HTM
Protocols
http://www.isuresults.com/results/wtt2015/wtt2015_Ladies_SP_F_Scores.pdf
START ORDER
ENTRIES
http://www.isuresults.com/events/cat00468312.htm
Icenetwork broadcast time
4/16/2015 3:35 am Eastern Daylight Time Ladies Short Program
- Entries
- Official Website
- Announcement
- TV Coverage and Webstreams
- Detailed Results and Protocols
- Time and Practice Schedule
- Videos and Results Thread
- Start Times
Live Results
http://www.isuresults.com/results/wtt2015/SEG003.HTM
Protocols
http://www.isuresults.com/results/wtt2015/wtt2015_Ladies_SP_F_Scores.pdf
START ORDER
No. | Name | Nation | World Stdg |
---|---|---|---|
WARMUP GROUP 1 | |||
1 | Ziquan ZHAO Bahrein by Princess of Violin | CHN | 93 |
2 | Laurine LECAVELIER Carmen by Lana del Rey | FRA | 35 |
3 | Alaine CHARTRAND La Leyenda del Beso by Raul di Blasio | CAN | 26 |
4 | Gabrielle DALEMAN Winter 3 from Four Seasons by Antonio Vivaldi, arranged by Max Richter; Art on Ice by Edvin Marton; Allegro Lento from Concerto in F Minor, Winter by Antonio Vivaldi | CAN | 25 |
5 | Zijun LI Waltz of the Flowers (from "Nutcracker") by Peter I. Tchaikovski | CHN | 20 |
6 | Mae Berenice MEITE Hosanna performed by Soweto Gospel Choir The Groove You Liked (Mala Dub) by Savanj Rooms Freedom | FRA | 18 |
WARMUP GROUP 2 | |||
7 | Kanako MURAKAMI Think of Me (from "The Phantom of the Opera") by Andrew Lloyd Webber | JPN | 10 |
8 | Ashley WAGNER Spartacus by Aram Khatchaturian | USA | 7 |
9 | Gracie GOLD Adagio from Piano Concerto in A minor by Edvard Grieg | USA | 6 |
10 | Elena RADIONOVA De mi vera te fuistes (Seguiriyas) by Pepe Romero Ain't It Funny by Jennifer Lopez | RUS | 5 |
11 | Satoko MIYAHARA The Magic Flute by Wolfang Amadeus Mozart | JPN | 4 |
12 | Elizaveta TUKTAMYSHEVA Bolero by Maurice Ravel | RUS | 1 |
ENTRIES
http://www.isuresults.com/events/cat00468312.htm
No. | Name | Nation | ||
---|---|---|---|---|
1 | Alaine CHARTRAND | CAN | 1 | |
2 | Gabrielle DALEMAN | CAN | 1 | |
Veronik MALLET | CAN | 1 | S | |
3 | Zijun LI | CHN | 2 | |
4 | Ziquan ZHAO | CHN | 2 | |
5 | Laurine LECAVELIER | FRA | 3 | |
6 | Mae Berenice MEITE | FRA | 3 | |
7 | Satoko MIYAHARA | JPN | 4 | |
8 | Kanako MURAKAMI | JPN | 4 | |
Rika HONGO | JPN | 4 | S | |
Haruka IMAI | JPN | 4 | S | |
9 | Elena RADIONOVA | RUS | 5 | |
10 | Elizaveta TUKTAMYSHEVA | RUS | 5 | |
Alena LEONOVA | RUS | 5 | S | |
Anna POGORILAYA | RUS | 5 | S | |
11 | Gracie GOLD | USA | 6 | |
12 | Ashley WAGNER | USA | 6 | |
Polina EDMUNDS | USA | 6 | S |
Last edited: