Here is the thread where you can make your predictions for the JGP Croatia Cup.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1718/jgpcro2017/
The competitions start on 27[SUP]th[/SUP] September 2017 at 10:00 CEST (09:00 BST / 08:00 GMT) with the Men’s Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 09:00 CEST (08:00 BST / 07:00 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
Men:
Pairs:
Dance:
Sorry for the delay in starting the thread. I didn’t realise I was doing it this week as well.
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1718/jgpcro2017/
The competitions start on 27[SUP]th[/SUP] September 2017 at 10:00 CEST (09:00 BST / 08:00 GMT) with the Men’s Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 09:00 CEST (08:00 BST / 07:00 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Anastasia TARAKANOVA | RUS |
2 | Mako YAMASHITA | JPN |
3 | Angela PRILEPCHANSKA | MKD |
4 | Young YOU | KOR |
5 | Xin Yi LOKE | SGP |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Tsin Nam Nicole CHAN | HKG |
7 | Elif ERDEM | TUR |
8 | Katarina KITAROVIC | CRO |
9 | Anastasia VAIPAN-LAW | GBR |
10 | Margret Sol TORFADOTTIR | ISL |
11 | Silvia HUGEC | SVK |
Warm-Up Group 3 | ||
12 | Sofia SAMODUROVA | RUS |
13 | Patricia SKOPANCIC | CRO |
14 | Emily BAUSBACK | CAN |
15 | Lea Johanna DASTICH | GER |
16 | Nina POLSAK | SLO |
17 | Andrea MONTESINOS CANTU | MEX |
Warm-Up Group 4 | ||
18 | Hongyi CHEN | CHN |
19 | Kaitlyn NGUYEN | USA |
20 | Amelia Scarlett JACKSON | AUS |
21 | Elisabetta LECCARDI | ITA |
22 | Sofia SULA | FIN |
23 | Savika Refa ZAHIRA | INA |
Warm-Up Group 5 | ||
24 | Akari MATSUOKA | JPN |
25 | Noemie BODENSTEIN | SUI |
26 | Emma JANG | TPE |
27 | Hana CVIJANOVIC | CRO |
28 | Leona ROGIC | SRB |
29 | Hyun Soo LEE | KOR |
Warm-Up Group 6 | ||
30 | Ana Maria ION | ROU |
31 | Polina USTINOVA | CYP |
32 | Teekhree SILPA-ARCHA | THA |
33 | Eliza PANCHEVA | BUL |
34 | Gemma MARSHALL | LUX |
35 | Stefanie PESENDORFER | AUT |
Men:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Charles Henry KATANOVIC | CRO |
2 | Micah Kai LYNETTE | THA |
3 | Jakub KRSNAK | SVK |
4 | Muhammad Dwi Rizqy APOLIANTO | INA |
5 | Davide LEWTON BRAIN | MON |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Geon Hyeong AN | KOR |
7 | Nik FOLINI | ITA |
8 | Joseph PHAN | CAN |
9 | James THOMPSON | AUS |
10 | Nika EGADZE | GEO |
11 | Yan HAO | CHN |
Warm-Up Group 3 | ||
12 | Makar IGNATOV | RUS |
13 | Mitsuki SUMOTO | JPN |
14 | Artur DANIELIAN | RUS |
15 | Josh BROWN | GBR |
16 | Koshiro SHIMADA | JPN |
17 | Alexei KRASNOZHON | USA |
Warm-Up Group 4 | ||
18 | Adam SIAO HIM FA | FRA |
19 | Guko ENDO | USA |
20 | Aleix GABARA | ESP |
21 | Elliot JANG | TPE |
22 | Basar OKTAR | TUR |
23 | Chadwick WANG | SGP |
Pairs:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Chloe CHOINARD / Mathieu OSTIGUY | CAN |
2 | Hailey Esther KOPS / Artem TSOGLIN | ISR |
3 | Laiken LOCKLEY / Keenan PROCHNOW | USA |
Warm-Up Group 2 | ||
4 | Jiaying SUI / Yunzhi GUO/[TD] [TD]CHN | |
5 | Evelyn WALSH / Trennt MICHAUD | CAN |
6 | Sarah FENG / Tommy-Jo NYMAN | USA |
Warm-Up Group 3 | ||
7 | Isabella GAMEZ / Ton CONSUL | ESP |
8 | Olivia BOYS-EDDY / Mackenzie BOYS-EDDY | CAN |
9 | Polina KOSTIUKOVICH / Dmitrii IALIN | RUS |
Warm-Up Group 4 | ||
10 | Yumeng GAO / Zhong XIE | CHN |
11 | Daria KVARTALOVA / Alexei SVIATCHENKO | RUS |
12 | Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII | RUS |
13 | Yuyao ZHANG / Ziqi JIA | CHN |
Dance:
StN. | Name | Nation |
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Natacha LAGOUGE / Corentin RAHIER | FRA |
2 | Chiara CALDERONE / Pietro PAPETTI | ITA |
3 | Ria SCHWENDINGER / Valentin WUNDERLICH | GER |
4 | Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO | RUS |
5 | Sophia ELDER / Christopher ELDER | USA |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Wanqi NING / Chao WANG | CHN |
7 | Eliana GROPMAN / Ian SOMERVILLE | USA |
8 | Ksenia KONKINA / Grigory YAKUSHEV | RUS |
9 | Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA | CAN |
10 | Ellie FISHER / Simon-Pierre MALETTE-PAQUE | CAN |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Malene NICHITA-BASQUIN / Jaime GARCIA | ESP |
12 | Emily ROSE BROWN / James HERNANDEZ | GBR |
13 | Olga GIGLAVA / Yegor YEGOROV | UKR |
14 | Megumi TSUTSUMI / Devin DICKEY | MEX |
15 | Villö MARTON / Danyil SEMKO | HUN |
Sorry for the delay in starting the thread. I didn’t realise I was doing it this week as well.
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan