Here is the thread where you can make your predictions for the Cup Of China.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1617/gpchn2016/
The competitions start on 18[SUP]th[/SUP] November 2016 at 15:30 CST (08:30 CET / 07:30 GMT) with the Short Dance.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 14:30 CST (07:30 CET / 06:30 GMT).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Entries
Ladies:
Men:
Pairs:
Dance:
Apologies that this is being posted a day later than normal. I was attempting to upgrade a few things on the computer yesterday (unsuccesssfully, as it turned out), and so wasn't able to get online at all until now.
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1617/gpchn2016/
The competitions start on 18[SUP]th[/SUP] November 2016 at 15:30 CST (08:30 CET / 07:30 GMT) with the Short Dance.
So, the deadline to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 14:30 CST (07:30 CET / 06:30 GMT).
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?60883
http://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?60883
Entries
Ladies:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Courtney HICKS | USA |
2 | Kaetlyn OSMOND | CAN |
3 | Zijun LI | CHN |
4 | Ashley WAGNER | USA |
5 | Karen CHEN | USA |
6 | Rika HONGO | JPN |
| Warm-Up Group 2 | |
7 | Elizaveta TUKTAMYSHEVA | RUS |
8 | Joshi HELGESSON | SWE |
9 | Elena RADIONOVA | RUS |
10 | Xiangning LI | CHN |
11 | Mai MIHARA | JPN |
12 | Ziquan ZHAO | CHN |
Men:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Patrick CHAN | CAN |
2 | Ross MINER | USA |
3 | Sergei VORONOV | RUS |
4 | Maxim KOVTUN | RUS |
5 | Daniel SAMOHIN | ISR |
| Warm-Up Group 2 | |
6 | Han YAN | CHN |
7 | Boyang JIN | CHN |
8 | Alexander PETROV | RUS |
9 | Max AARON | USA |
10 | Michal BREZINA | CZE |
Pairs:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Xiaoyu YU / Hao ZHANG | CHN |
2 | Jessica PFUND / Joshua SANTILLAN | USA |
3 | Liubov ILYUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH | CAN |
4 | Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV | RUS |
| Warm-Up Group 2 | |
5 | Xuehan WANG / Lei WANG | CHN |
6 | Cheng PENG / Yang JIN | CHN |
7 | Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE | ITA |
8 | Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT | GER |
Dance:
StN. | Name | Nation |
| Warm-Up Group 1 | |
1 | Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI | USA |
2 | Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS | USA |
3 | Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV | POL |
4 | Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN | RUS |
5 | Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM | |
| Warm-Up Group 2 | CAN |
6 | Hong CHEN / Yan ZHAO | CHN |
7 | Linshu SONG / Zhuoming SUN | CHN |
8 | Shiyue WANG / Xinyu LIU | CHN |
9 | Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE | CAN |
10 | Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV | RUS |
EDIT (17[SUP]th[/SUP] November 2016): Added in the link for the Entries / Results Page, as well as the SP Start Order tables.
Apologies that this is being posted a day later than normal. I was attempting to upgrade a few things on the computer yesterday (unsuccesssfully, as it turned out), and so wasn't able to get online at all until now.
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Last edited: