Here is the thread where you can make your predictions for the Four Continents Championships.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/fc2014/index.htm
Timetable:
http://www.isuresults.com/events/FC2014_ColouredTimeSchedule.pdf
The competitions start on Wednesday 22nd January 2014 at 12:00 CST (04:00 GMT) with the Ladies SP.
So, predictions need to be in 1 hour before that, i.e. 11:00 CST (03:00 GMT)
Entries
Ladies:
Men:
Pairs:
Dance:
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/fc2014/index.htm
Timetable:
http://www.isuresults.com/events/FC2014_ColouredTimeSchedule.pdf
The competitions start on Wednesday 22nd January 2014 at 12:00 CST (04:00 GMT) with the Ladies SP.
So, predictions need to be in 1 hour before that, i.e. 11:00 CST (03:00 GMT)
Entries
Ladies:
StN. | Name | Nation |
---|---|---|
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Tae Kyung KIM | KOR |
2 | Crystal KIANG | TPE |
3 | Veronik MALLET | CAN |
4 | So Youn PARK | KOR |
5 | Lejeanne MARAIS | RSA |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Ziquan ZHAO | CHN |
7 | Alisson Krystle PERTICHETO | PHI |
8 | Alaine CHARTRAND | CAN |
9 | Reyna HAMUI | MEX |
10 | Ami PAREKH | IND |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Kexin ZHANG | CHN |
12 | Satoko MIYAHARA | JPN |
13 | Courtney HICKS | USA |
14 | Amelie LACOSTE | CAN |
15 | Kanako MURAKAMI | JPN |
Warm-Up Group 4 | ||
16 | Mirai NAGASU | USA |
17 | Brooklee HAN | AUS |
18 | Samantha CESARIO | USA |
19 | Hae Jin KIM | KOR |
20 | Zijun LI | CHN |
21 | Haruka IMAI | JPN |
Men:
StN. | Name | Nation |
---|---|---|
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Andrew DODDS | AUS |
2 | Jui-Shu CHEN | TPE |
3 | Brendan KERRY | AUS |
4 | Ronald LAM | HKG |
5 | Maverick EGUIA | PHI |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Jinlin GUAN | CHN |
7 | David KRANJEC | AUS |
8 | Elladj BALDE | CAN |
9 | Dong Won LEE | KOR |
10 | Jeremy TEN | CAN |
11 | Jordan JU | TPE |
Warm-Up Group 3 | ||
12 | Chih-I TSAO | TPE |
13 | Julian Zhi Jie YEE | MAS |
14 | Yi WANG | CHN |
15 | Jin Seo KIM | KOR |
16 | Nam NGUYEN | CAN |
17 | June Hyoung LEE | KOR |
Warm-Up Group 4 | ||
18 | Nan SONG | CHN |
19 | Joshua FARRIS | USA |
20 | Denis TEN | KAZ |
21 | Misha GE | UZB |
22 | Richard DORNBUSH | USA |
23 | Adam RIPPON | USA |
Warm-Up Group 5 | ||
24 | Takahiko KOZUKA | JPN |
25 | Keiji TANAKA | JPN |
26 | Michael Christian MARTINEZ | PHI |
27 | Takahito MURA | JPN |
28 | Christopher CALUZA | PHI |
29 | Abzal RAKIMGALIEV | KAZ |
Pairs:
StN. | Name | Nation |
---|---|---|
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Natasha PURICH / Mervin TRAN | CAN |
2 | Tarah KAYNE / Daniel O SHEA | USA |
3 | Wenting WANG / Yan ZHANG | CHN |
Warm-Up Group 2 | ||
4 | Margaret PURDY / Michael MARINARO | CAN |
5 | Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM | USA |
6 | Wenjing SUI / Cong HAN | CHN |
7 | Haven DENNEY / Brandon FRAZIER | USA |
Dance:
No. | Name | Nation |
---|---|---|
Warm-Up Group 1 | ||
1 | Ksenia KOROBKOVA / Daryn ZHUNUSSOV | KAZ |
2 | Emi HIRAI / Marien DE LA ASUNCION | JPN |
3 | Shiyue WANG / Xinyu LIU | CHN |
4 | Pilar MAEKAWA MORENO / Leonardo MAEKAWA MORENO | MEX |
5 | MIN Yura / Timothy KOLETO | KOR |
Warm-Up Group 2 | ||
6 | Yue ZHAO / Chang LIU | CHN |
7 | Elizaveta TRETIAKOV / Viktor KOVALENKO | UZB |
8 | Nicole ORFORD / Thomas WILLIAMS | CAN |
9 | Lynn KRIENGKRAIRUT / Logan GIULIETTI-SCHMITT | USA |
10 | Yiyi ZHANG / Nan WU | CHN |
Warm-Up Group 3 | ||
11 | Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE | USA |
12 | Piper GILLES / Paul POIRIER | CAN |
13 | Danielle OBRIEN / Gregory MERRIMAN | AUS |
14 | Alexandra ALDRIDGE / Daniel EATON | USA |
15 | Kharis RALPH / Asher HILL | CAN |
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan