Victory Ceremonies (All)
Sunday, 22 October 2017, 14:00 UTC +3
Time in Other Places: https://www.timeanddate.com/worldcl...4&p7=352&p8=101&p9=31&p10=136&p11=286&p12=256
Gala Exhibition
Sunday, 22 October 2017, 15:00 - 17:30 UTC +3
Time in Other Places: https://www.timeanddate.com/worldcl...4&p7=352&p8=101&p9=31&p10=136&p11=286&p12=256
Gala line-up (source)
1 Team "Crystal Ice" Local SYS
2 Denis TEN KAZ 9th Men
3 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT 6th Pairs
4 Elena RADIONOVA RUS 4th Ladies
5 Charlene GUIGINARD / Marco FABBRI ITA 5th Ice Dance
6 Morris KVITELASHVILI GEO 5th Men
7 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV RUS 3rd Pairs
8 Mariah BELL USA 6th Ladies
9 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 4th Ice Dance
10 Mikhail KOLYADA RUS 3rd Men
11 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA 4th Pairs
12 Wakaba HIGUCHI JPN 3rd Ladies
INTERMISSION
13 Daniil SAMSONOV Local Novice Boys
14 Misha GE UZB 4th Men
15 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN RUS 3rd Ice Dance
16 Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU CAN 5th Parrs
17 Kaori SAKAMOTO JPN 5th Ladies
18 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS 2nd Ice Dance
19 Yuzuru HANYU JPN 2nd Men
20 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS 2nd Pairs
21 Carolina KOSTNER ITA 2nd Ladies
22 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA 1st Ice Dance
23 Nathan CHEN USA 1st Men
24 Eugenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS 1st Pairs
25 Eugenia MEDVEDEVA RUS 1st Ladies
FINALE
Sunday, 22 October 2017, 14:00 UTC +3
Time in Other Places: https://www.timeanddate.com/worldcl...4&p7=352&p8=101&p9=31&p10=136&p11=286&p12=256
Gala Exhibition
Sunday, 22 October 2017, 15:00 - 17:30 UTC +3
Time in Other Places: https://www.timeanddate.com/worldcl...4&p7=352&p8=101&p9=31&p10=136&p11=286&p12=256
Gala line-up (source)
1 Team "Crystal Ice" Local SYS
2 Denis TEN KAZ 9th Men
3 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT 6th Pairs
4 Elena RADIONOVA RUS 4th Ladies
5 Charlene GUIGINARD / Marco FABBRI ITA 5th Ice Dance
6 Morris KVITELASHVILI GEO 5th Men
7 Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV RUS 3rd Pairs
8 Mariah BELL USA 6th Ladies
9 Piper GILLES / Paul POIRIER CAN 4th Ice Dance
10 Mikhail KOLYADA RUS 3rd Men
11 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA 4th Pairs
12 Wakaba HIGUCHI JPN 3rd Ladies
INTERMISSION
13 Daniil SAMSONOV Local Novice Boys
14 Misha GE UZB 4th Men
15 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN RUS 3rd Ice Dance
16 Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU CAN 5th Parrs
17 Kaori SAKAMOTO JPN 5th Ladies
18 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV RUS 2nd Ice Dance
19 Yuzuru HANYU JPN 2nd Men
20 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS 2nd Pairs
21 Carolina KOSTNER ITA 2nd Ladies
22 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA 1st Ice Dance
23 Nathan CHEN USA 1st Men
24 Eugenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS 1st Pairs
25 Eugenia MEDVEDEVA RUS 1st Ladies
FINALE