- Joined
- Jan 7, 2016
Nearly there!!!! Only a few minutes and the season (well, if there is one) gets underway.
Live: https://www.1tv.ru/sport/predsezonnye-kontrolnye-prokaty-po-figurnomu-kataniyu-sredi-yuniorov-2020-21
or https://www.youtube.com/watch?v=IkDbChPkDEk
Test rentals for juniors
Novogorsk, Russia
10th of August
Ice dance, rhythm dance
Start - 15.00, finish - 17.00
11th August
Ice dancing, free dance
Start - 15.00, finish - 17.00
14 august
Couples short program
Start - 15.00, finish - 16.15
August 15
Pairs, free program
Start - 14.00, end - 15.30
August 18
Girls short program
Start - 14.00, finish - 16.45
Boys short program
Start - 14.00, finish - 16.45
August 19
Girls free program
Start - 14.00, finish - 17.00
Boys free program
Start - 14.00, finish - 17.00
NOTE: the timetable is Moscow time. The broadcasts of the rentals will be shown on the website of the First Channel.
List of participants
Juniors: Kamila Valieva, Daria Usacheva, Sofya Samodelkina, Maya Khromykh, Adelia Petrosyan, Anna Frolova, Sofia Muravyova, Elizaveta Osokina, Valeria Shulskaya.
Juniors: Daniil Samsonov, Evgeny Semenenko, Ilya Yablokov, Andrey Kutovoy, Artem Kovalev, Kirill Sarnovsky, Vsevolod Knyazev, Matvey Vetlugin, Gleb Lutfullin, Mark Kondratyuk, Maxim Belyavsky.
Couples: Ksenia Akhantieva - Valery Kolesov, Yulia Artemyeva - Mikhail Nazarychev, Tatyana Kuzmina - Alexey Khvalko, Ekaterina Petushkova - Evgeny Malikov, Ekaterina Belova - Dmitry Chigirev, Alina Raskovalova - Artem Butaev.
Ice dancing: Elizaveta Shanaeva - David Narizhny, Arina Ushakova - Maxim Nekrasov, Sofia Tyutyunina - Alexander Shustitsky, Ekaterina Katashinskaya - Alexander Vaskovich, Sofya Leontyeva - Daniil Gorelkin, Sofia Aleksova - Ilya Vladimirov, Olga Mamchenkova - Mark Svist Volkov - Margarita Studenikin, Vasilisa Kaganovskaya - Valery Angelopol, Elizaveta Shichina - Gordey Khubulov, Tamara Zhukova - Daniil Karpov, Irina Khavronina - Dario Chirizano, Angelina Lazareva - Maxim Prokofiev.
Live: https://www.1tv.ru/sport/predsezonnye-kontrolnye-prokaty-po-figurnomu-kataniyu-sredi-yuniorov-2020-21
or https://www.youtube.com/watch?v=IkDbChPkDEk
Test rentals for juniors
Novogorsk, Russia
10th of August
Ice dance, rhythm dance
Start - 15.00, finish - 17.00
11th August
Ice dancing, free dance
Start - 15.00, finish - 17.00
14 august
Couples short program
Start - 15.00, finish - 16.15
August 15
Pairs, free program
Start - 14.00, end - 15.30
August 18
Girls short program
Start - 14.00, finish - 16.45
Boys short program
Start - 14.00, finish - 16.45
August 19
Girls free program
Start - 14.00, finish - 17.00
Boys free program
Start - 14.00, finish - 17.00
NOTE: the timetable is Moscow time. The broadcasts of the rentals will be shown on the website of the First Channel.
List of participants
Juniors: Kamila Valieva, Daria Usacheva, Sofya Samodelkina, Maya Khromykh, Adelia Petrosyan, Anna Frolova, Sofia Muravyova, Elizaveta Osokina, Valeria Shulskaya.
Juniors: Daniil Samsonov, Evgeny Semenenko, Ilya Yablokov, Andrey Kutovoy, Artem Kovalev, Kirill Sarnovsky, Vsevolod Knyazev, Matvey Vetlugin, Gleb Lutfullin, Mark Kondratyuk, Maxim Belyavsky.
Couples: Ksenia Akhantieva - Valery Kolesov, Yulia Artemyeva - Mikhail Nazarychev, Tatyana Kuzmina - Alexey Khvalko, Ekaterina Petushkova - Evgeny Malikov, Ekaterina Belova - Dmitry Chigirev, Alina Raskovalova - Artem Butaev.
Ice dancing: Elizaveta Shanaeva - David Narizhny, Arina Ushakova - Maxim Nekrasov, Sofia Tyutyunina - Alexander Shustitsky, Ekaterina Katashinskaya - Alexander Vaskovich, Sofya Leontyeva - Daniil Gorelkin, Sofia Aleksova - Ilya Vladimirov, Olga Mamchenkova - Mark Svist Volkov - Margarita Studenikin, Vasilisa Kaganovskaya - Valery Angelopol, Elizaveta Shichina - Gordey Khubulov, Tamara Zhukova - Daniil Karpov, Irina Khavronina - Dario Chirizano, Angelina Lazareva - Maxim Prokofiev.