- Joined
- Feb 27, 2012
9 - 13 Mar 2016
Innsbruck, Austria
Links:
Preliminary Event Schedule:
Subject to Change
Last Update: 13.03.2016
Wednesday 9.3.
12:00 BASIC NOVICE A Boys - FS
12:15 BASIC NOVICE A Girls - FS
16:45 ADVANCED NOVICE Boys - SP
18:15 ADVANCED NOVICE Girls - SP
Thursday 10.3.
13:20 ADVANCED NOVICE Boys - FS
13:55 ADVANCED NOVICE Girls - FS
17:30 JUNIOR MEN - SP
18:15 JUNIOR LADIES - SP
Friday 11.3.
15:00 JUNIOR LADIES - FS
20:15 JUNIOR MEN - FS
Saturday 12.3.
14:00 SENIOR PAIRS - SP
15:00 SENIOR LADIES - SP
17:45 SENIOR MEN - SP
Sunday 13.3.
11:00 SENIOR LADIES - FS
13:15 SENIOR MEN - FS
15:15 SENIOR PAIRS - FS
Entries:
Senior Ladies
1 Victoria KAFOL AUT
2 Anita KAPFERER AUT
3 Belinda SCHÖNBERGER AUT
4 Nina Larissa WOLFSLAST AUT
5 Kristina YNTEMA AUT
6 Eliska BREZINOVA CZE
7 Gerli LIINAMÄE EST
8 Hanna KIVINIEMI FIN
9 Jenni SAARINEN FIN
10 Laurine LE CAVELIER FRA
11 Mae Berenice MEITE FRA
12 Eszter SZOMBATHELYI HUN
13 Melillo GAIA ITA
14 Ilaria NOGARO ITA
15 Elettra Maria OLIVOTTO ITA
16 Delia PAPARELLA ITA
17 Jana SAVINA ITA
18 Alessia ZARDINI ITA
19 Julia-Franziska SAUTER ROM
20 Julia LIPNITSKAYA RUS
21 Dasa GRM SLO
22 Linnea MELLGREN SWE
23 Isabelle OLSSON SWE
Senior Men
1 Manuel DRECHSLER AUT
2 Mario-Rafael IONIAN AUT
3 Simon Gabriel IONIAN AUT
4 Albert MÜCK AUT
5 Juho PIRINEN FIN
6 Tomi PULKKINEN FIN
7 Chafik BESSEGHIER FRA
8 Alessandro FADINI ITA
9 Jari KESSLER ITA
10 Maurizio ZANDRON ITA
11 Murad KURBANOV RUS
12 Egor MURASHOV RUS
Senior Pairs
1 Ju Sik KIM / Tae Ok RYOM PRK
2 Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV FRA
3 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
4 Camille MENDOZA / Pavel KOVALEV FRA
5 Giulia FORESTI / Leo Luca SFORZA ITA
6 Vera BAZAROVA / Andrey DEPUTAT RUS
Innsbruck, Austria
Links:
- Entries & Results
- Livestream :thumbsup:
- Website
- Schedule
Preliminary Event Schedule:
Subject to Change
Last Update: 13.03.2016
Wednesday 9.3.
12:00 BASIC NOVICE A Boys - FS
12:15 BASIC NOVICE A Girls - FS
16:45 ADVANCED NOVICE Boys - SP
18:15 ADVANCED NOVICE Girls - SP
Thursday 10.3.
13:20 ADVANCED NOVICE Boys - FS
13:55 ADVANCED NOVICE Girls - FS
17:30 JUNIOR MEN - SP
18:15 JUNIOR LADIES - SP
Friday 11.3.
15:00 JUNIOR LADIES - FS
20:15 JUNIOR MEN - FS
Saturday 12.3.
14:00 SENIOR PAIRS - SP
15:00 SENIOR LADIES - SP
17:45 SENIOR MEN - SP
Sunday 13.3.
11:00 SENIOR LADIES - FS
13:15 SENIOR MEN - FS
15:15 SENIOR PAIRS - FS
Entries:
Senior Ladies
1 Victoria KAFOL AUT
2 Anita KAPFERER AUT
3 Belinda SCHÖNBERGER AUT
4 Nina Larissa WOLFSLAST AUT
5 Kristina YNTEMA AUT
6 Eliska BREZINOVA CZE
7 Gerli LIINAMÄE EST
8 Hanna KIVINIEMI FIN
9 Jenni SAARINEN FIN
10 Laurine LE CAVELIER FRA
11 Mae Berenice MEITE FRA
12 Eszter SZOMBATHELYI HUN
13 Melillo GAIA ITA
14 Ilaria NOGARO ITA
15 Elettra Maria OLIVOTTO ITA
16 Delia PAPARELLA ITA
17 Jana SAVINA ITA
18 Alessia ZARDINI ITA
19 Julia-Franziska SAUTER ROM
20 Julia LIPNITSKAYA RUS
21 Dasa GRM SLO
22 Linnea MELLGREN SWE
23 Isabelle OLSSON SWE
Senior Men
1 Manuel DRECHSLER AUT
2 Mario-Rafael IONIAN AUT
3 Simon Gabriel IONIAN AUT
4 Albert MÜCK AUT
5 Juho PIRINEN FIN
6 Tomi PULKKINEN FIN
7 Chafik BESSEGHIER FRA
8 Alessandro FADINI ITA
9 Jari KESSLER ITA
10 Maurizio ZANDRON ITA
11 Murad KURBANOV RUS
12 Egor MURASHOV RUS
Senior Pairs
1 Ju Sik KIM / Tae Ok RYOM PRK
2 Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV FRA
3 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
4 Camille MENDOZA / Pavel KOVALEV FRA
5 Giulia FORESTI / Leo Luca SFORZA ITA
6 Vera BAZAROVA / Andrey DEPUTAT RUS
Last edited: