Here is the thread where you can make your predictions for the Trophée de France.
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1819/gpfra2018/
The competitions start on 23[SUP]rd[/SUP] November 2018 at 15:00 CET (14:00 GMT) with the Men’s Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 14:00 CET (13:00 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?76205#post2207468
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/cat03108933.htm
Men:
http://www.isuresults.com/events/cat03108932.htm
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/cat03108934.htm
Dance:
http://www.isuresults.com/events/cat03108935.htm
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan
Entries/Results Page:
http://www.isuresults.com/results/season1819/gpfra2018/
The competitions start on 23[SUP]rd[/SUP] November 2018 at 15:00 CET (14:00 GMT) with the Men’s Short.
So, the target time to get your predictions in is 1 hour before that, i.e. 14:00 CET (13:00 GMT)
If you need any help working out what time this is where you are, here is the Time Converter that Mrs. P has been very kindly directing us to the past few years.
Please remember to read the rules for the Predictions Game:
https://www.goldenskate.com/forum/showthread.php?76205#post2207468
Entries
The Entries/Results page is not up yet, so in the meantime here are the links to the provisional entry lists, i.e. the lists that include possible substitutes.
Ladies:
http://www.isuresults.com/events/cat03108933.htm
No. | Name | Nation |
Warm-up Group 1 | ||
1 | Lea SERNA | FRA |
2 | Mae Berenice MEITE | FRA |
3 | Matilda ALGOTSSON | SWE |
4 | Alexia PAGANINI | SUI |
5 | Marin HONDA | JPN |
6 | Rika KIHIRA | JPN |
Warm-up Group 2 | ||
7 | Bradie TENNELL | USA |
8 | Laurine LECAVELIER | FRA |
9 | Stanislava KONSTANTINOVA | RUS |
10 | Mai MIHARA | JPN |
11 | Maria SOTSKOVA | RUS |
12 | Evgenia MEDVEDEVA | RUS |
Men:
http://www.isuresults.com/events/cat03108932.htm
No. | Name | Nation |
Warm-up Group 1 | ||
1 | Nicolas NADEAU | CAN |
2 | Romain PONSART | FRA |
3 | Kevin AYMOZ | FRA |
4 | Keiji TANAKA | JPN |
5 | Daniel SAMOHIN | ISR |
Warm-up Group 2 | ||
6 | Dmitri ALIEV | RUS |
7 | Deniss VASILJEVS | LAT |
8 | Alexander SAMARIN | RUS |
9 | Nathan CHEN | USA |
10 | Jason BROWN | USA |
11 | Boyang JIN | CHN |
No. | Name | Nation |
W/D | Chafik BESSEGHIER | FRA |
Pairs:
http://www.isuresults.com/events/cat03108934.htm
No. | Name | Nation |
Warm-up Group 1 | ||
1 | Camille RUEST / Andrew WOLFE | CAN |
2 | Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT | GER |
3 | Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM | PRK |
Warm-up Group 2 | ||
4 | Audrey LU / Misha MITROFANOV | USA |
5 | Tarah KAYNE / Danny O'SHEA | USA |
6 | Vanessa JAMES / Morgan CIPRES | FRA |
7 | Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII | RUS |
No. | Name | Nation |
W/D | Haven DENNEY / Brandon FRAZIER | USA |
Dance:
http://www.isuresults.com/events/cat03108935.htm
No. | Name | Nation |
Warm-up Group 1 | ||
1 | Adelina GALAYAVIEVA / Louis THAURON | FRA |
2 | Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS | LTU |
3 | Betina POPOVA / Sergey MOZGOV | RUS |
4 | Olivia SMART / Adrian DIAZ | ESP |
5 | Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV | RUS |
Warm-up Group 2 | ||
6 | Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC | FRA |
7 | Rachel PARSONS / Michael PARSONS | USA |
8 | Piper GILLES / Paul POIRIER | CAN |
9 | Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER | USA |
10 | Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON | FRA |
Let the fun begin!!!
CaroLiza_fan