When?
2. Of October (11.00 CET / 05.00 Eastern / 18.00 Japan Standard)
Schedule
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/SEG007.HTM
Warm-Up Group 1 (11.00 CET / 05.00 Eastern / 18.00 Japan Standard)
1 Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV EST 33.92
2 Linshu SONG / Yu LIU CHN
3 Betina POPOVA / Yuri VLASENKO RUS 59.91 SB
4 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 48.69 SB
Warm-Up Group 2 (11.31.30 CET / 05.31.30 Eastern / 18.31.30 Japan)
5 Lilah FEAR / Jacob PAYNE GBR 31.91 SB
6 Valeria GAISTRUK / Alexei OLEJNIK UKR 49.02
7 Valentina GABUSI / Nik MIRZAKHANI ITA 38.31
8 Julia BIECHLER / Damian DODGE USA 46.26 SB
Warm-Up Group 3 (12.18 CET / 06.18 Eastern / 19.18 Japan)
9 Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN CZE 39.21
10 Tina GARABEDIAN / Alexandre LALIBERTE ARM 44.67 SB
11 Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER USA 55.61 SB
12 Eugenia TKACHENKA / Yuri HULITSKI BLR 38.00 SB
Warm-Up Group 4 (12.49.30 CET / 08.49.30 Eastern / 19.49.30 Japan)
13 Marisa SAILER / Theo BAUTA GER 27.31
14 Danielle WU / Spencer SOO CAN 40.88
15 Brianna DELMAESTRO / Timothy LUM CAN 51.81 SB
16 Polina GORLOV / Eduard VISHNJAKOV GER 35.35
17 Leah STEFFAN / Benjamin STEFFAN GER 36.95
Results of Short Dance
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/SEG007.HTM
Protocols
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/jgpger2014_JuniorIceDance_SD_Scores.pdf
2. Of October (11.00 CET / 05.00 Eastern / 18.00 Japan Standard)
Schedule
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/SEG007.HTM
Warm-Up Group 1 (11.00 CET / 05.00 Eastern / 18.00 Japan Standard)
1 Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV EST 33.92
2 Linshu SONG / Yu LIU CHN
3 Betina POPOVA / Yuri VLASENKO RUS 59.91 SB
4 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 48.69 SB
Warm-Up Group 2 (11.31.30 CET / 05.31.30 Eastern / 18.31.30 Japan)
5 Lilah FEAR / Jacob PAYNE GBR 31.91 SB
6 Valeria GAISTRUK / Alexei OLEJNIK UKR 49.02
7 Valentina GABUSI / Nik MIRZAKHANI ITA 38.31
8 Julia BIECHLER / Damian DODGE USA 46.26 SB
Warm-Up Group 3 (12.18 CET / 06.18 Eastern / 19.18 Japan)
9 Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN CZE 39.21
10 Tina GARABEDIAN / Alexandre LALIBERTE ARM 44.67 SB
11 Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER USA 55.61 SB
12 Eugenia TKACHENKA / Yuri HULITSKI BLR 38.00 SB
Warm-Up Group 4 (12.49.30 CET / 08.49.30 Eastern / 19.49.30 Japan)
13 Marisa SAILER / Theo BAUTA GER 27.31
14 Danielle WU / Spencer SOO CAN 40.88
15 Brianna DELMAESTRO / Timothy LUM CAN 51.81 SB
16 Polina GORLOV / Eduard VISHNJAKOV GER 35.35
17 Leah STEFFAN / Benjamin STEFFAN GER 36.95
Results of Short Dance
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/SEG007.HTM
Protocols
http://www.isuresults.com/results/jgpger2014/jgpger2014_JuniorIceDance_SD_Scores.pdf
Last edited by a moderator: