Stockholm, Sweden time is GMT+1
Jan 28; Pairs Short Program, 14:00 Sweden Time
Live Results
Time Schedule
Warm-UP Group 1
1 Maria PALIAKOVA / Nikita BOCHKOV BLR
2 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL
3 Caitlin YANKOWSKAS / Hamish GAMAN GBR
Warm-Up Group 2
4 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER
5 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA
6 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
Warm-Up Group 3
7 Alessandra CERNUSCHI / Filippo AMBROSINI ITA
8 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
9 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT
10 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER
Warm-Up Group 4
11 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
12 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
13 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
14 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS
Entries
No. Name Nation
1 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT
SP C'est pas l'amour by Rupa and the April Fishes; Zydeko by Benoit Jutras; choreo by Mark Pillay
2 Maria PALIAKOVA / Nikita BOCHKOV BLR
SP Corpse Bride soundtrack; choreo by Maria Paliakova
3 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL
SP Flamenco; choreo by Ina Lutai
4 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
SP Moulin Rouge soundtrack
5 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER
SP Music by John Miles; choreo by Paul Boll
6 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER
SP Waltz from "Petersburg's Secrets" (soundtrack) by Andrei Petrov; choreo by Mark Pillay
7 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
SP La Vie en Rose by Louis Armstrong; choreo by Rotislav Sinicyn
8 Caitlin YANKOWSKAS / Hamish GAMAN GBR
SP All I Ask of You (from "Phantom of the Opera") by Andrew Lloyd Webber; choreo by Julie Marcotte
9 Alessandra CERNUSCHI / Filippo AMBROSINI ITA
SP Un Giorno Per Noi (from "Romeo and Juliet") by Nino Rota; choreo by Nicoletta Lunghi, Raffaella Cazzaniga
10 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
SP Cinderella by Sergei Prokofiev; choreo by Paola Mezzadri
11 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA
SP Malaguena by Ernesto Lecuona; choreo by Massimo Scali
12 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
SP Méditation from “Thaïs” by Jules Massenet; choreo by Peter Tchernyshev
13 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS
SP Crouching Tiger, Hidden Dragon (soundtrack) by Tan Dun, House of Flying Daggers (soundtrack); choreo by Alla Kapranova
14 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
SP Sarabande Suite (Aeternae) by Globus; choreo by Alla Kapranova and Maxim Trankov
Live Results will be here
http://www.isuresults.com/results/ec2015/SEG005.HTM
Jan 28; Pairs Short Program, 14:00 Sweden Time
- Official Website
- Announcement
- Schedule
- Information about Stockholm, the Venue, etc.
- Detailed Results will be here
- TV and Webstreams
- Videos and Results thread
Live Results
Time Schedule
Warm-UP Group 1
1 Maria PALIAKOVA / Nikita BOCHKOV BLR
2 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL
3 Caitlin YANKOWSKAS / Hamish GAMAN GBR
Warm-Up Group 2
4 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER
5 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA
6 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
Warm-Up Group 3
7 Alessandra CERNUSCHI / Filippo AMBROSINI ITA
8 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
9 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT
10 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER
Warm-Up Group 4
11 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
12 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
13 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
14 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS
Entries
No. Name Nation
1 Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER AUT
SP C'est pas l'amour by Rupa and the April Fishes; Zydeko by Benoit Jutras; choreo by Mark Pillay
2 Maria PALIAKOVA / Nikita BOCHKOV BLR
SP Corpse Bride soundtrack; choreo by Maria Paliakova
3 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL
SP Flamenco; choreo by Ina Lutai
4 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA
SP Moulin Rouge soundtrack
5 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER
SP Music by John Miles; choreo by Paul Boll
6 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER
SP Waltz from "Petersburg's Secrets" (soundtrack) by Andrei Petrov; choreo by Mark Pillay
7 Amani FANCY / Christopher BOYADJI GBR
SP La Vie en Rose by Louis Armstrong; choreo by Rotislav Sinicyn
8 Caitlin YANKOWSKAS / Hamish GAMAN GBR
SP All I Ask of You (from "Phantom of the Opera") by Andrew Lloyd Webber; choreo by Julie Marcotte
9 Alessandra CERNUSCHI / Filippo AMBROSINI ITA
SP Un Giorno Per Noi (from "Romeo and Juliet") by Nino Rota; choreo by Nicoletta Lunghi, Raffaella Cazzaniga
10 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
SP Cinderella by Sergei Prokofiev; choreo by Paola Mezzadri
11 Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK ITA
SP Malaguena by Ernesto Lecuona; choreo by Massimo Scali
12 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS
SP Méditation from “Thaïs” by Jules Massenet; choreo by Peter Tchernyshev
13 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV RUS
SP Crouching Tiger, Hidden Dragon (soundtrack) by Tan Dun, House of Flying Daggers (soundtrack); choreo by Alla Kapranova
14 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV RUS
SP Sarabande Suite (Aeternae) by Globus; choreo by Alla Kapranova and Maxim Trankov
Live Results will be here
http://www.isuresults.com/results/ec2015/SEG005.HTM
Last edited by a moderator: