- Joined
- Mar 9, 2011
LADIES SHORT PROGRAM - VIDEOS & RESULT
1. Daria PANENKOVA (RUS) - 66.65 Short Program
2. Alisa FEDICHKINA (RUS) - 63.48 Short Program
3. Emmy MA (USA) - 59.92 Short Program
4. Alison SCHUMACHER (CAN) - 55.64 Short Program
5. Yuhana YOKOI (JPN) - 55.19 Short Program
6. Rika KIHIRA (JPN) - 55.05 Short Program
7. Hyun Soo LEE (KOR) - 54.64 Short Program
8. Ashley LIN (USA) - 54.57 Short Program
9. Anastasiia ARKHIPOVA (UKR) - 53.54 Short Program
10. Viveca LINDFORS (FIN) - 46.47 Short Program
11. Sophie ABRAMS (ISR) - 44.51 Short Program
12. Polina ANDREJEVA (LAT) - 43.63 Short Program
13. Ilayda BAYAR (TUR) - 42.91 Short Program
14. Nastasya EREMINA (EST) - 42.37 Short Program
15. Anna LITVINENKO (GBR) - 41.92 Short Program
16. Klara STEPANOVA (CZE) - 41.11 Short Program
17. Arina SOMOVA (LAT) - 39.22 Short Program
18. Presiyana DIMITROVA (BUL) - 38.69 Short Program
19. Dora NAGY (HUN) - 38.35 Short Program
20. Lizaveta MALINOUSKAYA (BLR) - 37.80 Short Program
21. Anete LACE (LAT) - 36.85 Short Program
22. Ellen YU (NOR) - 35.33 Short Program
23. Greta MORKYTE (LTU) - 35.08 Short Program
24. Katie PASFIELD (AUS) - 35.02 Short Program
25. Zhansaya ADYKHANOVA (KAZ) - 34.67 Short Program
26. Kristin Valdis ORNOLFSDOTTIR (ISL) - 33.18 Short Program
27. Haley YAO (TPE) - 33.03 Short Program (at 1 hr 51 mins 30 secs in)
28. Cassandra JOHANSSON (SWE) - 32.95 Short Program
29. Natalia PAULIN (MEX) - 32.61 Short Program
30. Kristina ISAEV (GER) - 30.46 Short Program
31. Kim CHEREMSKY (AZE) - 28.59 Short Program
32. Diane Gabrielle PANLILIO (PHI) - 27.50 Short Program
33. Thita LAMSAM (THA) - 27.29 Short Program
34. Aneeta LINGAM (MAS) - 25.98 Short Program
35. Hiu Yau CHOW (HKG) - 24.11 Short Program
Complete Short Program
1. Daria PANENKOVA (RUS) - 66.65 Short Program
2. Alisa FEDICHKINA (RUS) - 63.48 Short Program
3. Emmy MA (USA) - 59.92 Short Program
4. Alison SCHUMACHER (CAN) - 55.64 Short Program
5. Yuhana YOKOI (JPN) - 55.19 Short Program
6. Rika KIHIRA (JPN) - 55.05 Short Program
7. Hyun Soo LEE (KOR) - 54.64 Short Program
8. Ashley LIN (USA) - 54.57 Short Program
9. Anastasiia ARKHIPOVA (UKR) - 53.54 Short Program
10. Viveca LINDFORS (FIN) - 46.47 Short Program
11. Sophie ABRAMS (ISR) - 44.51 Short Program
12. Polina ANDREJEVA (LAT) - 43.63 Short Program
13. Ilayda BAYAR (TUR) - 42.91 Short Program
14. Nastasya EREMINA (EST) - 42.37 Short Program
15. Anna LITVINENKO (GBR) - 41.92 Short Program
16. Klara STEPANOVA (CZE) - 41.11 Short Program
17. Arina SOMOVA (LAT) - 39.22 Short Program
18. Presiyana DIMITROVA (BUL) - 38.69 Short Program
19. Dora NAGY (HUN) - 38.35 Short Program
20. Lizaveta MALINOUSKAYA (BLR) - 37.80 Short Program
21. Anete LACE (LAT) - 36.85 Short Program
22. Ellen YU (NOR) - 35.33 Short Program
23. Greta MORKYTE (LTU) - 35.08 Short Program
24. Katie PASFIELD (AUS) - 35.02 Short Program
25. Zhansaya ADYKHANOVA (KAZ) - 34.67 Short Program
26. Kristin Valdis ORNOLFSDOTTIR (ISL) - 33.18 Short Program
27. Haley YAO (TPE) - 33.03 Short Program (at 1 hr 51 mins 30 secs in)
28. Cassandra JOHANSSON (SWE) - 32.95 Short Program
29. Natalia PAULIN (MEX) - 32.61 Short Program
30. Kristina ISAEV (GER) - 30.46 Short Program
31. Kim CHEREMSKY (AZE) - 28.59 Short Program
32. Diane Gabrielle PANLILIO (PHI) - 27.50 Short Program
33. Thita LAMSAM (THA) - 27.29 Short Program
34. Aneeta LINGAM (MAS) - 25.98 Short Program
35. Hiu Yau CHOW (HKG) - 24.11 Short Program
Complete Short Program